Artykuły branżowe

Przewodnik po badaniach klinicznych
04/102017

Autor: Marek Wesołowski

www.badx.pl

Publiczna inicjatywa mająca na celu przybliżenie badań klinicznych chorym na cukrzycę, a w przyszłości również na inne choroby.

Autorzy to lekarz i informatyk

Chory jako najbardziej zainteresowana osoba powinien mieć łatwy dostęp do informacji o badaniach. Sam powinien móc sprawdzić czy się kwalifikuje i podjąć decyzję czy chce uczestniczyć. Dlatego stworzyliśmy internetowy Przewodnik po badaniach klinicznych. Użytkownik może bez żadnych zobowiązań i całkiem anonimowo sprawdzić czy kwalifikuje się do któregokolwiek badania klinicznego dotyczące cukrzycy prowadzonego w Polsce.

Inteligentnie skonstruowana ankieta jest sumą koniecznych informacji dla wszystkich badań. Logika ankiety pozwala na minimalizację liczby pytań. Nie pytamy o rzeczy zbędne (jak mężczyzna, to nie pytamy o ciążę, itp). Nie zadajemy dalszych pytań związanych z badaniem, z którego i tak już użytkownik został wykluczony. Nie pytamy o tę samą rzecz powtórnie - dla każdego badania osobno.

W efekcie średnio odpowiadając na 45 pytań sprawdzamy naszą kwalifikację do 31 badań. 1,5 pytania na badanie!

Wynik kwalifikujący oczywiście nie przesądza o uczestnictwie w badaniu. To jest decyzja zespołu prowadzącego badanie. Ankieta Przewodnika ocenia jedynie czy potencjalny uczestnik spełnia minimalne kryteria wstępne.

Serwis działa na typowych przeglądarkach i smartfonach.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę

Komentarze

300
Liczba przeanalizowanych szpitali
20,638,674
Liczba przeanalizowanych hospitalizacji
87,941,369
Liczba przeanalizowanych wizyt
74.3 mld zł
Kwota przeanalizowanych rozliczeń z NFZ